Yhteystiedot

Puheenjohtajan yhteystiedot ( Jyty Metropoli ry / HUS-ammattiosasto )

Päivi Moilanen

paivi.a.moilanen@hus.fi tai husammattiosasto@gmail,com

050 428 7194

 

JYTYN PÄÄLUOTTAMUSMIEHET HUS-KUNTAYHTYMÄ 1.1.2021 – 31.12.2024

 

HUS Asvian Monipalvelualue 1, Osastonsihteeripalvelut, Henkilöstöpalvelut ja Talouspalvelut, HUS Diagnostiikkakeskus, HUS Tietohallinto ja Yhtymähallinto

 

Pääluottamusmies (koordinoiva) Anne Siivonen, p. 050 427 0230
jyty.paaluottamusmies@hus.fi tai anne.siivonen@hus.fi

Tynnyrintekijänkatu 1 C 5. krs, PL 782, 00029 HUS

 

Sairaanhoitoalueet (HYKS, Hyvinkää, Lohja, Porvoo, Länsi-Uusimaa), HUS Apteekki, HUS Asvian Monipalvelualueet 2-5 ( laitoshuolto, potilas- ja henkilöstöruokailu ), HUS Logistiikka, HUS Tilakeskus ja HUS Työterveys

 

Pääluottamusmies Tuuli Urpela, p. 040 746 1238,
jyty.paaluottamusmies@hus.fi tai tuuli.urpela@hus.fi

Tynnyrintekijänkatu 1 C 5. krs, PL 782, 00029 HUS

Varapääluottamusmies (oto) Anneli Keskinen,p. 050 428 7191 anneli.keskinen@hus.fi

 

LUOTTAMUSMIEHET ( muilta kuin alla mainituilta alueilta yhteys pääluottamusmiehiin )

 

HUS Asvia

Tekstinkäsittelypalvelut ( monipalvelualue 1 )

Luottamusmies Sari Hovinmaa, p 040 630 3243, sari.hovinmaa@hus.fi

Osastonsihteeripalvelut : palvelusuunnittelijat

Luottamusmies Tarja Lindfors, p. 040 190 5317, tarja.lindfors@hus.fi

Jorvin ja Espoon sairaalat

Luottamusmies Toni Ohvo, p.040 671 7443 toni.ohvo@hus.fi
Jorvin sairaala, Turuntie 150, PL 800, 00029 HUS

Arkistointi - ja aulapalvelut ( monipalvelualue 1 )

Luottamusmies Aila Julkunen, p. 050 428 8007, aila.julkunen@hus.fi

Asvia: Sari Hovinmaan, Tarja Lindforsin, Toni Ohvon ja Aila Julkusen vara

Varaluottamusmies Kirsi Käppi, p. 050 341 1554, kirsi.kappi@hus.fi

 

Kalasatama :Puhelinpalvelut ( monipalvelualue 1 ), talouspalvelut 

Luottamusmies Katja Manninen, p. 040 487 2830 katja.manninen@hus.fi
Kalasatama, Tynnyrintekijänkatu 1 C 4. krs, PL 781, 00029 HUS

Laitoshuolto: Psykiatriakeskus, Töölön sairaala, ULS, Naistenklinikka

Luottamusmies Joona Kolehmainen, p. 040 193 9450, joona.kolehmainen@hus.fi

Laitoshuolto: Torni- ja Kolmiosairaala, Syöpäklinikka, Haartman, Si-Ko

Luottamusmies Pertti Kultanen, p. 040 162 7211, pertti.kultanen@hus.fi

Laitoshuolto: Joona Kolehmaisen ja Pertti Kultasen vara

Varaluottamusmies Jukka Tanninen jukka.tanninen@hus.fi

HYKS Tornisairaala ja Kolmiosairaala

Luottamusmies Anneli Keskinen, p. 050 428 7191, anneli.keskinen@hus.fi

HUS Logistiikka

Luottamusmies Tarja Rättö, p. 050 427 0862, tarja.ratto@hus.fi

HUS Diagnostiikkakeskus ja HUSLAB-talo

Luottamusmies Taija Huittinen, p. 050 464 0236, taija.huittinen@hus.fi